Strona główna Diety Dieta lodowa – jedz lody bez wyrzutów sumienia!

Dieta lodowa – jedz lody bez wyrzutów sumienia!

1618
0
PODZIEL SIĘ

Jeśli tytuł wydaje Ci się dziwny, nie przejmuj się – na Starym Kontynencie dieta lodowa wciąż jest nowością. Ale w USA okazja wziąć kredyty przez internet w 15 minut w każdej chwili funkcjonuje już od dawna i z powodzeniem sprawdza się, jako element skutecznej kuracji odchudzającej. Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji i rozsądku – jak ze wszystkim.

Dlaczego dieta lodowa jest skuteczna i jakie są jej zalety? Przede wszystkim, lody dostarczają dużych ilości wapnia, dzięki czemu doskonale uzupełniają jego niedobory w organizmie. Dzięki temu wzmacnia się układ kostny, reguluje ciśnienie i poprawia odporność, ale są też bardziej istotne aspekty – zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka okrężnicy i prawdopodobieństwo udaru, zminimalizowane zostają możliwości powstania kamieni nerkowych, no i szybciej spalany zostaje tłuszcz!

Niedobór wapnia to główny problem większości jadłospisów. W zakresie wiekowym 20-50 lat zapotrzebowanie na ten związek zaspokaja jedynie 14% kobiet. Przeciętna dieta dostarcza średnio 652 mg wapnia, podczas gdy dzienne zapotrzebowanie wynosi 1000 mg (do 50. roku życia) do 1200 mg (dla osób starszych). A większa ilość wapnia, to szybsze spalanie tłuszczu, jak dowiodły badania nad ludzkimi komórkami. Istotne jest także to, pod jaką postacią wapń trafia do organizmu – przykładowo, osoby przyjmujące preparaty bogate w ten pierwiastek spalały 26% więcej kalorii i 38% więcej tłuszczu, niż osoby odchudzające się, ale nie zwracające uwagi na wapń w diecie.

Jeszcze lepsze wyniki dały naturalne źródła wapnia – osoby, którym podawano dziennie trzy posiłki o łącznej zawartości wapnia na poziomie 1200-1300 mg spaliły 70% więcej kalorii i 64% więcej tłuszczu, niż reszta! Przeprowadzający eksperyment naukowcy zastąpili produkty nabiałowe lodami, co było doskonałym rozwiązaniem dla osób nie lubiących mleka czy jogurtów.

Zakładając, że zastosujemy dietę nie przekraczającą 1500 kalorii dla kobiet i 2000 kalorii dla mężczyzn, możemy schudnąć nawet 15-25 kg w ciągu roku. To niesamowity wynik! Zatem nie powstrzymuj się i spokojnie włącz lody do swojej codziennej diety!