Strona główna Diety Motywacja do odchudzania

Motywacja do odchudzania

1577
0
PODZIEL SIĘ

Chyba każdy z nas w swoim życiu planował rozpoczęcie odchudzania niezliczoną ilość razy.  W większości przypadków zabrakło jednego, najważniejszego elementu – motywacji. Jak więc zachęcić samego siebie do zrzucenia kilku dodatkowych kilogramów?

• Notuj postępy

Na samym początku warto zaopatrzyć się w mały notatnik w którym będziemy zapisywać każdy, nawet te najmniejsze postępy. Dodatkowo notuj każdy swój pomysł i przemyślenia, bowiem mogą się okazać bardzo przydatne.

• Rozpocznij od zaraz

Kiedy rozpoczynamy intensywne odchudzanie? Za chwilkę, od jutra, za tydzień. Finalnie mijają kolejne miesiące, a my dalej siedzimy i najzwyczajniej w świecie nic ze sobą nie robimy. Basta! Rozpocznij chudnięcie w tym miejscu, natychmiast! Wstań i zacznij działać!

• Wybierz określony cel

Przede wszystkim warto ustanowić sobie określony cel do którego cały czas będziemy dążyć. Na sam początek weźmy coś o małym kalibrze. 2-3 kilogramy? Wyśmienicie. Przyszłe osiągnięcie naszego punktu docelowego będzie skuteczną motywacją do dalszych działań.

• Powiedz o planie swoim najbliższym

Jeszcze przed rozpoczęciem procesu odchudzania warto poinformować o naszych planach swoich najbliższych. Nie ma absolutnie nic lepszego od pozytywnego dopingu od dobrych znajomych, którzy zapewne będą wspierać nas na każdym kroku.