Strona główna Styl życia Taniec – dobry sposób na zgrabną sylwetkę

Taniec – dobry sposób na zgrabną sylwetkę

1917
0
PODZIEL SIĘ

Od pewnego czasu taniec stał się bardzo popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, i bardzo dobrze! Jest on doskonałym ćwiczeniem, zastępującym mnóstwo innych aktywności fizycznych, dzięki których moglibyśmy utrzymać zdrową i piękną sylwetkę. Pytanie brzmi – jaki taniec wybrać?

Jeśli taniec ma być substytutem fitnessu, najlepiej wybrać taki, przy którym pracować będą wszystkie części ciała, a więc któryś z tańców latynoskich lub nowoczesnych. Dobrym wyborem może być salsa, hip-hop czy taniec brzucha – wszystkie doskonale zastępują fitness, a przy okazji dostarczają mnóstwa rozrywki.  Taki np. wywodzący się z Bliskiego Wschodu taniec brzucha zmusza do wysiłku mięśnie bioder i brzucha oraz nóg, a więc ujędrnia całą dolną część ciała, pomagając uzyskać piękną talię. Działa również zbawiennie na bóle kręgosłupa! Ciekawym zjawiskiem jest także zyskujący na popularności taniec “afro” inspirowany obrzędami pierwotnych plemion. Jest żywiołowy i intensywny, a wykonuje się go przy akompaniamencie bębnów, głównie improwizując. Pomaga w odchudzaniu, jako takim, ponieważ zmusza do działania wszystkie partie ciała. Pomaga pozbyć się negatywnego myślenia i pozwala wyzwolić swoją dziką naturę!

Jeżeli wolimy coś bardziej dystyngowanego, najlepszymi propozycjami będą flamenco i funky jazz. Pierwszy z nich jest dostojny i majestatyczny, ale pełen ognia i południowego temperamentu, a akompaniament w postaci gitarzysty tylko dodaje mu charakteru. Ale uwaga – rytm flamenco może być bardzo skomplikowany, dlatego by dojść do wprawy niezbędne jest oddanie i długie ćwiczenia. Jednak warto, bo dzięki niemu nogi nabiorą jędrności, a my pewności siebie. New jazz – wbrew nazwie – niewiele wspólnego ma z jazzem. Najczęściej można zobaczyć go w układach tanecznych popowych piosenkarek; jest trochę podobny do aerobiku, przez co pozwala na intensywne i skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej oraz rozciągnięcie mięśni. Jest również wspaniałym sposobem na poprawę samopoczucia!

Jak widać, taniec może być wspaniałym zastępstwem klasycznych ćwiczeń. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie styl i oddać się pasji, jaką na pewno się zarazimy!