Strona główna Diety Dieta Dukana – czym tak naprawdę jest

Dieta Dukana – czym tak naprawdę jest

2726
0
PODZIEL SIĘ

Dieta Dukana, czyli dieta proteinowa, została opracowana przez słynnego francuskiego doktora Pierra Dukana. Składa się ona z czterech odrębnych etapów, których długość, kolejność i różnice w odżywianiu decydują o powodzeniu całej kuracji.

Pierwszy etap nazywany jest krokiem uderzeniowym. Trwa  on dokładnie tydzień, a jego głównym zadaniem jest odpowiednia regulacja naszej przemiany materii oraz zapewnienie szybkiego ubytku masy ciała, co jest informacją bardzo istotną. Drugi w kolejności cykl służy właściwemu procesowi odchudzania i trwa aż do uzyskania zamierzonego efektu. Następny rozdział, tak zwany etap utrwalania zapobiega powstawaniu słynnego efektu jojo, czyli szybkiemu powrotowi do starej, większej wagi. Ostatni stabilizuje masę ciała.

Cała dieta opiera się tylko i wyłącznie na produktach bogatych w białka, które ułatwiają kontrolę nad apetytem. Są one jednak przygotowywane jedynie przez licencjonowane laboratoria, co wiąże się z dość dużymi wydatkami.

Mówi się, że każda dieta odchudzająca oprócz swoich plusów, ma także wiele wad. Nie inaczej jest niestety także i w tym przypadku. Co prawda jest bardzo prosta w stosowaniu, jednak zakwasza  nasz organizm, co może doprowadzić do kłopotów z nerkami, wątrobą, a także sprzyjać osteoporozie.