Strona główna Seks i związki Zakazane tematy – o tym nawet nie próbuj wspominać na randce

Zakazane tematy – o tym nawet nie próbuj wspominać na randce

1397
0
PODZIEL SIĘ

Pierwsza randka, nie znacie się, mało o sobie wiecie poza tymi okruchami informacji z wymienionych wcześniej wiadomości – chcecie się spotkać – co dalej?

O czym rozmawiać, jak trzymać ułożone ręce, co jeśli się spocę, od czego zacząć rozmowę, co jeśli będzie krępująca cisza – wiele pytań zadajemy sobie przed pierwszym spotkaniem. Udana pierwsza randka zależy za równo od tego co mówisz, jak i od tego jak mówisz. Postaram się wam pomóc w tym artykule i zamieszczam poniżej wskazówki, które pomogą przetrwać a nawet wygrać pierwsze spotkanie.

Kontroluj swoje ciało

To pierwsze spotkanie, więc nie wiadomo czego się spodziewać. Pewność siebie pomaga w przełamaniu pierwszych lodów i nawet jeśli nie jesteś randkowym wyjadaczem – możesz czuć się pewnie i komfortowo na spotkaniu.

Stres – pocisz się, boisz się – jest na to sposób. Po pierwsze wyjdź trochę wcześniej, pospaceruj, wejdź wcześniej do restauracji, usiądź i zajmij miejsce, odpręż się. Dobra spokojna i pozytywna muzyka na słuchawkach zawsze pomaga.

Brak pewności siebie – chcesz być sobą ale nie możesz spojrzeć w oczy, boisz się że język ugrzęźnie Ci w ustach? pamiętaj o tym, że ona lub on spotkał się właśnie z Tobą, to Ciebie chce! Zawsze możesz spróbować mojego tricku – idź na kilka testowych randek, zagraj pewnego siebie, a potem dodaj do tej pewności swój charakter – na pewno uda Ci się przezwyciężyć w końcu strach i nauczysz się że to właśnie Ty jesteś prawdziwym kotem salonowym.

Bardzo ważny jest język ciała. Utrzymując kontakt wzrokowy podczas rozmowy (nie chodzi mi tu bynajmniej o gapienie się), zyskasz kilka punktów. Jeśli głos staje się chwiejny, trzeba wziąć głęboki oddech przed kontynuowaniem wypowiedzi (ukryj to np. popijając kawę czy drinka). Należy szczególnie uważać na nerwowe zachowania, takie jak stukanie palcami w stół lub potrząsanie stopą. Kiedy wszystkie metody opanowania ciała zawiodą – po prostu przyznaj, że jesteś podekscytowany. Twój rozmówca na pewno też odczuwa lekki dreszczyk emocji i bardzo dobrze Cię rozumie.

Naucz się słuchać

Zwykle w napływie emocji, w obawie przed niezręczną ciszą stajemy się tak pochłonięci i przejęci, żeby zrobić dobre wrażenie, by ktoś nas polubił, że zapominamy, że nie jesteśmy sami na spotkaniu. Nie staraj się zagadać kogoś na śmierć.

Warto się przygotować przed spotkaniem, jadąc na randkę prześledź wasze rozmowy, pamiętaj o co już się pytaliście i o czym rozmawialiście – nie ma większej wtopy niż powtórzenie już raz zadanego pytania bo zapomniało się odpowiedzi.
Nie rozmawiaj o sprawach tak banalnych jak pogoda, lepiej porozmawiać o ulubionych miejscach w mieście, podróżach, książkach, filmach.

Bądź pozytywny

Dopiero się poznajecie, więc najlepiej podkreślić pozytywy, to czas na piękny uśmiech i żarty – pamiętasz śmieszne historie i przygody z Twojego życia – teraz się przydadzą. Warto podkreślać pozytywy, na te bardziej smutne historie jeszcze będzie czas gdy się lepiej poznacie. Na przykład, jeśli jesteś obecnie bezrobotny, a nowo poznana osoba pyta, co robisz w życiu, wspomnij tylko, że obecnie odkrywasz nowe możliwości i szukasz szans na rozwój.
Staraj się nie narzekać i nie obgadywać nikogo zrobisz wtedy niemiłe wrażenie. Pod żadnym pozorem nie mów o swoich byłych, o przykrych rozstaniach. Jeśli koniecznie musisz o czymś opowiedzieć – zaakcentuj tylko te miłe chwile i plusy sytuacji.

Przygotuj się

Wygląd to podstawa, w końcu nie oszukujmy się ale “jak Cię widzą tak Cię piszą“. Ubiór zwykle wyznacza miejsce do którego się wybieracie, i najlepiej przed spotkaniem ustalić czy lepsza będzie koszulka czy może marynarka.
Pamiętaj też o zapachu, fryzurze czy orientacji w bieżących wydarzeniach, zarówno w tych krajowych jak i zagranicznych. To może się przydać na pierwszej randce, szczególnie jeśli rozmowa zejdzie na taką tematykę.
Nawet jeśli nie interesujesz się gospodarką światową, szybkie przeglądnięcie gazety czy mały przegląd wiadomości w sieci powinny wystarczyć. Nawet, jeśli dokładnie nie będziesz wiedzieć, o co chodzi, pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o wyjaśnienie. Być może twój rozmówca jest ekspertem w tej dziedzinie.
Koniecznie unikaj drażliwych tematów, takich jak polityka i religia.

Spotkanie się udało? to najlepszy moment by umówić się na następne, postaraj się jednak uniknąć rozmów na messenger przez całą noc. Najlepiej jest pozostawić po sobie pewien niedosyt. To spowoduje, że na pewno powtórzycie spotkanie. Zostaw sobie coś na deser, na kolejną randkę.

Powodzenia!