Strona główna Uroda Skuteczne kroki przeciw przebarwieniom skóry

Skuteczne kroki przeciw przebarwieniom skóry

1448
0
PODZIEL SIĘ

Każda z nas chce posiadać nieskazitelnie piękną cerę. Niestety wiele z nas ma problem z nieestetycznymi przebarwieniami skórnymi, których nie potrafią zwalczyć nawet najbardziej intensywne działa. Jak mówi słynne powiedzenie: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego też warto stosować się do kilku bardzo prostych wskazówek, które w znacznym stopniu zapobiegną powstawaniu różnej wielkości plamek o ciemnym zabarwieniu na naszej skórze.

  • Unikaj dłuższego przebywania na słońcu. Na powstawanie przebarwień narażone są przede wszystkim osoby lubujące się w opalaniu lub częstym przebywaniu na solarium. Dodatkowo staraj się stosować kosmetyki zawierające wysoką dawkę filtrów SPF.
  • Pamiętaj o uzupełnianiu dziennego zapotrzebowania witaminy C. Z pomocą może przyjść na przykład świeżo wyciskany sok z cytryny lub grejpfruta.
  • Kontroluj hormony. To właśnie wahania ich poziomu są często głównym powodem powstawania przebarwień. Szczególnie narażone są na nie kobiety w ciąży oraz przyjmujące hormonalne środki antykoncepcyjne.
  • Sięgnij po kosmetyki rozjaśniające skórę, które dodatkowo zawierają składniki peelingujące. Najlepiej wybierać preparaty dostępne tylko i wyłącznie w aptekach. W wyborze tych najbardziej odpowiednich z pewnością pomoże nam każdy farmaceuta lub dermatolog.
  • Unikaj substancji fototoksycznych, które wchodzą w niekorzystne dla naszej skóry reakcje z promieniami UV. Znajdziemy je w niektórych rodzajach kosmetyków oraz lekarstw (szczególnie w antybiotykach).
  • Zapomnij o wyciskaniu pryszczy.