Strona główna Uroda Jak uniknąć rozstępów

Jak uniknąć rozstępów

1435
0
PODZIEL SIĘ

Rozstępy pojawiają się zarówno u kobiet młodych, jak i dojrzałych, najczęściej na biodrach, piersiach oraz w górnej części ud. Wyglądem przypominają układające się poprzecznie lub równolegle do siebie srebrno-białe blizny. Na pewno wiele z Was zadaje sobie pytanie – jak uniknąć rozstępów?

Słowo “uniknąć” jest tutaj kluczowe, ponieważ rozstępów raczej nie można się pozbyć, kiedy już się pojawią (chyba, że na drodze chirurgicznej), można natomiast zapobiegać ich powstawaniu. Pojawiają się najczęściej na skutek nagłego i szybkiego przybrania na wadze, np. w czasie ciąży, dorastania lub przy leczeniu hormonalnym. Pierwszymi objawami są sinoczerwone lub zaognione miejsca na skórze przypominające blizny. W tym momencie należy zastosować specjalne środki kosmetyczne, które mogą powstrzymać dalszy rozwój rozstępów. Ważne, żeby zrobić to, zanim “blizny” wejdą w drugą fazę, czyli srebrzystobiałych nitek. Wtedy można usunąć je tylko operacyjnie.

Co zatem zrobić, żeby powstrzymać powstawanie rozstępów? Przede wszystkim, stosuj kosmetyki ujędrniające i uelastyczniające skórę, zawierające takie składniki, jak ekstrakt z aloesu, ekstrakt z żeń-szenia, ekstrakt z nasion soi, witaminę, E, glicerynę, kolagen, elastynę, witaminy i preparaty łożyskowe. Dołącz do jadłospisu pokarmy bogate w witaminy A, PP, B5, mikroelementy (przede wszystkim cynk i krzem) i unikaj wahań wagi, występujących np. po dietach powodujących efekt jo-jo. Możesz również stosować masaż skóry, najlepiej podczas wcierania w nią preparatów – rozsmarowuj je całą dłonią i masuj dane miejsce przez kilka minut. Dzięki temu skóra o wiele lepiej wchłonie wszystkie niezbędne substancje.

Rozstępy są zmorą każdej kobiety, ponieważ wyglądają nieestetycznie. Dlatego warto mieć to na uwadze i starać się nie dopuścić do ich powstania, tym bardziej, że później nie ma już możliwości cofnięcia zmian!