Strona główna Seks i związki Kiedy rozpocząć współżycie z nowopoznanym partnerem?

Kiedy rozpocząć współżycie z nowopoznanym partnerem?

1993
0
PODZIEL SIĘ

Poznajemy kogoś, zaczynamy się spotykać, rozpoczyna się nowy etap w życiu. Jest miło, motyle krążą w brzuchu, wszystko jest doskonałe. Ale wreszcie nadchodzi taki moment, w którym ciężko ukryć seksualne zaangażowanie w stosunku do nowopoznanej osoby. Jaki jest idealny moment na rozpoczęcie współżycia z osobą, którą niedawno poznaliśmy? Czy można w ogóle mówić o jakichkolwiek wytycznych w tym temacie?

Oczywiście wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnego podejścia do sprawy. Niektóre związki rozpoczynają się w łóżku i trwają w najlepsze, inne ciągną się pomimo braku seksu, a w jeszcze innych intymność przychodzi z czasem. Nie ma jednej obowiązującej wszystkich reguły, jak należy wprowadzać intymność w związku, ale na pewno jest jedna reguła dotycząca tego, kiedy sami powinniśmy się na to decydować – kiedy będziemy gotowi.

Jeśli chodzi o seks, nie można się do niczego zmuszać; może to jedynie zepsuć relacje między dwójką ludzi. Wzajemny szacunek oznacza również zrozumienie i tolerowanie gotowości lub nie gotowości do współżycia. Seks w związku jest najlepszy, kiedy obie tworzące go osoby czują, że nadszedł odpowiedni moment na to, by zbliżyć się do siebie w takiej formie. Dopóki nie ma pewności, sytuacje intymne będą nienaturalne, sztuczne i kłopotliwe.

Seks jest niezwykle istotną częścią zdrowego związku, dlatego nie powinno się w jego kwestii naciskać na drugą osobę. Tak, jak sami nie chcielibyśmy być naciskani w innych sprawach, niektóre osoby potrzebują czasu, żeby zaufać partnerowi na tyle, by rozpocząć z nim współżycie.