Strona główna Styl życia Wybory małych miss – wciąż zabawa, czy już niebezpieczeństwo?

Wybory małych miss – wciąż zabawa, czy już niebezpieczeństwo?

1540
0
PODZIEL SIĘ

Wybory małych miss cieszą się wielką popularnością szczególnie w Stanach Zjednoczonych, chociaż od kilka lat zyskały zwolenników na całym świecie. Chociaż z pozoru wydają się niewinną zabawą, w rzeczywistości są dosyć szkodliwym hobby, które może mieć bardzo negatywny wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne młodych dziewczynek.

Wystarczy spojrzeć na przygotowania, jakie poczyniają przed wyborami rodzice małych missek, głównie ich matki. Tony makijażu, solaria, kosmetyczki, specjalistyczne zabiegi, a przecież te dziewczynki mają po kilka lat! Aż ciężko sobie wyobrazić, w jakim stanie będzie ich skóra za kilka-kilkanaście lat, skoro od małego traktuje się ją chemią i solarium. Głośne były również przypadki zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jakiej poddawane były młode kobiety – wstrzykiwanie silikonu i botoksu to naprawdę nie jest coś, co powinno dotykać kilkuletnich osób!

Ale fizjonomia to jedno – prawdziwy koszmar musi rozgrywać się w głowach tych niewinnych istot. Od małego traktowane, niczym księżniczki, raczej nie będą potrafiły odnaleźć się w dorosłym, samodzielnym świecie, gdzie nie wszystko jest różowe i niczego nie dostaje się podanego na tacy. Zmanierowane i rozpuszczone, będą przeszkodą nie tylko dla siebie samych, ale również dla innych. Im bardziej rozpuści się dziecko za młodu, tym bardziej zagubione będzie wchodząc w dorosły świat.

Na szczęście w bardziej cywilizowanych zakątkach świata dostrzeżono zagrożenie płynące z wyborów Małych Miss i niedawno we Francji zakazano tego typu konkursów. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że reszta świata również pójdzie po rozum do głowy, a przede wszystkim, że zrobią to Stany Zjednoczone, gdzie zjawisko to osiąga wymiary niezdrowych obsesji – zarówno rodziców, jak i dzieci – na punkcie zrobienia z młodej kobiety sztucznej lalki.