Strona główna Seks i związki Wakacyjna przygoda – jak uniknąć chorób wenerycznych

Wakacyjna przygoda – jak uniknąć chorób wenerycznych

1547
0
PODZIEL SIĘ

Wakacje to zdecydowanie najbardziej upragniony przez nas czas w całym kalendarzowym roku. Jest to jedyny czas kiedy możemy pozwolić sobie na błogi odpoczynek od codziennych obowiązków – pracy, rodziny, szkoły. Często bez opamiętania poddajemy się licznym pokusom , które czyhają na nas niemalże na każdym kroku. Jedną z nich jest bez wątpienia przygodny seks, który może pozostawić po sobie niemiłą niespodziankę w postaci choroby wenerycznej.

Najpopularniejszymi dolegliwościami są: kiła, rzeżączka, opryszczka narządów płciowych, żółtaczka typu B, a nawet AIDS.  Ponadto większość z nich wymaga przebadania obydwojga partnerów, co często staje się zadaniem trudnym do wykonania.

Jak więc uniknąć ryzyka zakażenia? Przede wszystkim należy pamiętać, iż ryzyko jest wprost proporcjonalne do liczby partnerów seksualnych. W związku z tym należy się wystrzegać przygodnych znajomości z którymi pochopnie decydujemy się na współżycie. Osoba, która namawia nas na szybki seks z pewnością nie prowadzi stabilnego życia seksualnego ze stałymi partnerami.

Twoim mottem powinno być tylko i wyłącznie jedno słowo: prezerwatywy! Dość skutecznie zapobiegają one zarażeniom chorobami przenoszonymi drogą płciową, czy nieplanowaną ciążą. Najlepiej, aby były one zakupiony w aptece, a nie w przydrożnej stacji benzynowej. Dodatkowo zawsze sprawdzaj ich datę ważności, która musi znajdować się na opakowaniu.

Zauważyłaś niepokojące dolegliwości po przypadkowym stosunku? Absolutnie natychmiast skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu, a następnie zaniechaj jakichkolwiek kontaktów seksualnych (nawet z zabezpieczeniem). Ponadto powinnaś poinformować swojego partnera o zaistniałej sytuacji. Na szczęście w dzisiejszych czasach większość chorób przenoszonych drogą płciową można w szybki sposób wyleczyć. Nieleczone mogą natomiast doprowadzić do poważnej uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci!