Strona główna Styl życia Pierwsze urodziny – impreza dzieci czy dorosłych?

Pierwsze urodziny – impreza dzieci czy dorosłych?

1598
0
PODZIEL SIĘ

Pierwsze organizowane dla przyjaciół urodziny to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka. Ale czasami ich osoba schodzi na drugi plan, ponieważ impreza przekształca się w zabawę dorosłych – czy to dobrze?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – nie. Urodziny dziecka mają być świętem naszej pociechy, a nie okazją do spotkania ze znajomymi. Oczywiście, zaproszenie dzieci wraz z rodzicami jest jak najbardziej w dobrym tonie, jednak nawet w takim przypadku należy pamiętać, że ma to być przede wszystkim dzień zabawy dzieci, zatem to one zasługują na 100% uwagi.

Cóż jednak począć, kiedy z jednej strony mamy grupę rozbieganych dzieci, z drugiej natomiast dorosłych, niekoniecznie zainteresowanych zabawą z rozwrzeszczanymi maluchami? Najlepiej to wypośrodkować i podzielić czas między małych zabawowiczów i dorosłych – jeśli rozsądnie wszystko zaplanujemy, możemy spędzić większość dnia organizując zabawy najmłodszym, a kiedy się zmęczą, zajmiemy się dorosłą częścią imprezowiczów.

Pierwsze urodziny z gośćmi-rówieśnikami są dla dziecka niezwykle ważnym wydarzeniem. W wieku szkolnym zawiązują się pierwsze przyjaźnie, które być może przetrwają całe lata, a tego typu wydarzenia bardzo zbliżają do siebie młode osoby – mają co wspólnie wspominać, o czym rozmawiać, a to utrwala relacje między nimi. I chociaż mówi się, że prawdziwie trwałe relacje zawierane są dopiero na etapie liceum, nie warto odbierać dziecku przyjemności, jaką daje wyprawienie przyjęcia urodzinowego.