Strona główna Zdrowie Napoje gazowane – dlaczego warto ich unikać

Napoje gazowane – dlaczego warto ich unikać

1495
0
PODZIEL SIĘ

Chyba każdy z nas lubi sięgnąć po pyszne, słodkie napoje gazowane. Wielu natomiast absolutnie nie potrafi się bez nich obejść. Niestety ich wieloletnie spożywanie może mieć niezwykle katastroficzne skutki dla naszego zdrowia.

Zacznijmy od informacji, która nie przypadnie do gustu w szczególności wszystkim tym, którzy dbają o szczupłą sylwetkę. Niemalże wszystkie napoje tego typu są istną bombą kaloryczną. Zaledwie jedna szklanka może przynieść nam nawet kilkaset dodatkowych kalorii! Dlatego też zamiast sięgnąć po litrową butelkę swojego ulubionego napoju, warto pomyśleć, że jego wartość energetyczna może być większa nawet od pełnowartościowego posiłku.

Kolejną bardzo istotną rzeczą jest niezliczona ilość różnych substancji chemicznych, zaczynając na konserwantach, a na wzmacniaczach smaku kończąc. Wiele z nich może poważnie zaburzyć prawidłową pracę naszego układu trawiennego, co może doprowadzić do zatrucia, czy biegunek.

Czy istnieje dla nich jakakolwiek alternatywa? Ależ oczywiście! Najbardziej banalnym zamiennikiem jest gazowana woda mineralna o której można mówić tylko i wyłącznie w samych superlatywach.