Strona główna Styl życia Pomogła tysiącom kobiet – Ewa Chodakowska i jej “skalpel”

Pomogła tysiącom kobiet – Ewa Chodakowska i jej “skalpel”

3640
0
PODZIEL SIĘ

Ewa Chodakowska – kto z nas nie słyszał tego nazwiska? Nieznana do tej pory trenerka fitness zyskała w ostatnich miesiącach gigantyczną popularność, a dla wielu odchudzających się jest absolutnym wzorcem do naśladowania.

Wszystko zaczęło się od pewnego programu z ćwiczeniami o wdzięcznej nazwie “Skalpel”. To właśnie on miał skończyć pocenie się na siłowni, czy korzystanie ze skomplikowanego sprzętu sportowego. Jedyne co nam potrzeba to silna motywacja, wygodny strój i odrobina wolnego czasu.

“Skalpel” skupia się przede wszystkim na mięśniach brzucha. To właśnie one powinny być według autorki cały czas napięte przy każdym naszym wydechu – bez względu na to co aktualnie robimy. Cały zestaw składa się z kilkunastu ćwiczeń trwających około 40 minut. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, powinny być one wykonywane przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Na początku tego roku ukazała się jego kontynuacja pod nazwą “Skalpel 2”. Tym razem do ćwiczeń będzie nam potrzebne nic innego jak zwykłe krzesło. Czas wykonywanych ćwiczeń został jednak skrócony do okrągłej pół godziny.

Zwolenników metody Ewy Chodakowskiej można już liczyć w setkach tysięcy. Kolejne jej płyty, czy książki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a organizowane przez nią treningi notują rekordową frekwencję chętnych. W sieci bez problemu można znaleźć zdjęcia zadowolonych i niesamowicie wdzięcznych “kuracjuszek”.