Strona główna Uroda Jak dbać o cerę naczynkową?

Jak dbać o cerę naczynkową?

1744
0
PODZIEL SIĘ

Cera naczynkowa dosięga coraz to większą ilość kobiet bez względu na wiek. Powstaje ona pod wpływem działania żeńskiego hormonu płciowego – estragonu. To właśnie on odpowiada za wzmożoną nadwrażliwość naszej skóry. Pojawianie się naczynek dosięga przede wszystkim osób lubujących się w opalaniu, a ich widoczność zwiększa się po przekroczeniu trzydziestego roku życia.

Podczas toalety twarzy powinniśmy używać wody nisko zmineralizowanej lub przegotowanej o stosunkowo niskiej temperaturze. Niestety w związku z tym należy się absolutnie pożegnać z ciepłymi, relaksacyjnymi kąpielami po ciężkim dniu pracy.

Przy pielęgnacji cery naczynkowej należy zwrócić szczególną uwagę na oczyszczanie twarzy. W koszu powinny wylądować wszelkiego rodzaju silne preparaty na bazie podrażniającego i wysuszającego alkoholu. Wybierz mleczko lub żel przeznaczony specjalnie dla skóry delikatnej. Po najlepsze tego typu specyfiki powinniśmy się udać nie do drogerii, lecz apteki. W wyborze tego najbardziej odpowiedniego z pewnością pomoże nam każdy farmaceuta.

Peeling mechaniczny to prawdziwy wróg dla naczynek. Jeśli koniecznie chcemy złuszczyć martwy naskórek, powinniśmy wybrać jego najmniej agresywną wersję. Idealny powinien być peeling enzymatyczny, który należy stosować nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

A co z kosmetykami do codziennej pielęgnacji? Idealny krem dla skóry naczynkowej to taki, który nie zawiera alkoholu etylowego, substancji zapasowych (np. mentolu), czy acetonu. Warto zapoznać się ze specjalnymi liniami produktów przeznaczonych właśnie dla tego typu cery.